ГРУППА STEAM
Lets Play Down To One lpdto
ГРУППА STEAM
Lets Play Down To One lpdto
5
В ИГРЕ
47
В СЕТИ
Создана
17 февраля 2015 г.
Комментариев: 47
23 сен. 2017 г. в 8:31 
Guys, OfficialDownToOne_MiddleEast, 0 players! join and let's play!
28 авг. 2017 г. в 3:42 
2 playing now
18 авг. 2017 г. в 7:48 
Anyone got the game and want to play?
17 авг. 2017 г. в 2:58 
anyone wanna play?
2 players online right now
30 мар. 2017 г. в 12:55 
heeey play someone ?
27 ноя. 2016 г. в 22:58 
23 Ingame, servers still empty.
27 ноя. 2016 г. в 7:45 
hi only 2 servers and empty, some1 play this game ?
28 авг. 2016 г. в 13:31 
Hey guys im on DTO atm and just played my first game. was fun but only had 1 other person. If anyone wants to play but cant find people, hit the "static servers" button on the server list screen the refresh it and you'll see a practice server that can start with 2 people :D hope to see everyone on!
25 авг. 2016 г. в 17:20 
Just Downloaded this looks intresting but its pretty lonely out there! anyone want to play?
25 июл. 2016 г. в 10:49 
anyone want to go
11 июл. 2016 г. в 14:38 
who play ? xD
25 июн. 2016 г. в 10:03 
HEYYYYY LETS GO PLS
24 июн. 2016 г. в 18:05 
everyone join useast_2xrewards
22 янв. 2016 г. в 9:14 
How do you join the weekly cup anyway????!!!!?? Cause i missed it because i didnt know how to join it
16 янв. 2016 г. в 10:10 
Are there still "Lets play down to one" events? Or not.
10 окт. 2015 г. в 10:31 
so rather then everyone asking if anyones on (as i'm also looking into) why dont the devs or the group leaders host an event once or twice a week and draw people to play the game all at the same time (sorry if this is already being done but i have found no events like that yet) in doing so we should be able to get more people per game and let people meet and start hosting thier own events :dtoBall::dtoDanger:
28 сен. 2015 г. в 2:25 
@Sugar yep! Make sure to join the group if you're not already so you can get notifications

@Urban haha, it'll be in there for a while yet, actually a Unity 5 bug :P
22 сен. 2015 г. в 4:55 
Anyone even play this game?
21 сен. 2015 г. в 19:50 
So can we please leave the rag doll the way it is? It literally makes my night every time
17 сен. 2015 г. в 9:49 
Someone is playing? the servers are kinda empty...
14 сен. 2015 г. в 15:18 
Does anyone set up events or anything?
14 сен. 2015 г. в 15:18 
Anyone on?
9 сен. 2015 г. в 21:25 
Does anyone play this? :steamfacepalm:
14 июл. 2015 г. в 8:10 
@Berserk Every tournament is held on NA servers, yep. With that being said, ping is almost irrelevant in DTO, it is designed specifically to be completely ping-independant.
26 июн. 2015 г. в 22:22 
Are tournaments / cups ever held on North American servers?
12 июн. 2015 г. в 5:17 
does anyone know on which server is the weekly tournament held? any info would be greatly appreciated
23 мая. 2015 г. в 12:10 
playing now on euw2_randomspawns, feel free to join
21 мая. 2015 г. в 12:18 
playing now on euw2_randomspawns, feel free to join
14 мая. 2015 г. в 4:45 
anyone want to play
4 мая. 2015 г. в 11:59 
Just bought the game.....servers are empty. Mégis mi a pöcsöm folyik itt?:)
Building community much?:)
22 апр. 2015 г. в 7:20 
just started installing it right now...gonna check-out what´s it all about. maybe i join the competition in 2 days too.
19 апр. 2015 г. в 8:14 
Join up the featured server now guys!
19 апр. 2015 г. в 6:43 
Someone should join USEast1_randomspawns Right now!
16 апр. 2015 г. в 20:12 
I'm so ready to plaaay!
12 апр. 2015 г. в 8:23 
here comes the update
8 апр. 2015 г. в 9:57 
One day i won't be sleeping when there are games to be played!! :P
7 апр. 2015 г. в 7:12 
@Rick Grimes We'll see you thursday then! Unity 5 patch should be out by then, including tons of optimizations.
7 апр. 2015 г. в 6:49 
optimize the game and then we will play
30 мар. 2015 г. в 18:28 
when do servers get filled?
30 мар. 2015 г. в 1:11 
Add me as well if anyone wants to play!:resmile:
18 мар. 2015 г. в 8:40 
Same.
14 мар. 2015 г. в 8:57 
ADD ME IF YOU WANNA PLAY))
2 мар. 2015 г. в 5:32 
So, who wants to play right now?
1 мар. 2015 г. в 7:28 
If you wanna play a game, ask a admin, or post here a game you wanna play (or make a discussion) and see how many players join you. :D
1 мар. 2015 г. в 6:29 
So, where are the players?
20 фев. 2015 г. в 13:21 
Hello, :)
20 фев. 2015 г. в 13:19 
hi